Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Świątki 87, 11-008 Świątki

 

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2022

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022 jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych oraz wsparcia finansowego gmin w zakresie świadczenia usług asystenta. Program finansowany jest ze środków z  Funduszu Solidarnościowego.

Celem Programu jest zapewnienie mieszkańcom Gminy Świątki dostępności do usługi asystenta tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności, w  funkcjonowaniu w życiu społecznym m.in.: poprzez zaangażowanie osób niepełnosprawnych w wydarzenia społeczne, kulturalne, rozrywkowe lub sportowe. Korzystanie z usług asystenta jest bezpłatne.

Program adresowany jest do dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczona możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz do osób  niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

W ramach Programu przewiduje się, że osoby z niepełnosprawnością zwiększą szansę   na prowadzenie bardziej samodzielnego i aktywnego życia oraz będą dążyć do poprawy funkcjonowania w środowisku.

O wsparcie mozna ubiegac się w
Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
w Świątkach
Świątki 87
11-008 Świątki
tel.89 526 00 87

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 116
Utworzono dnia: 01.03.2022
Podmiot udostępniający informację:
GOPS w Świątkach

Historia publikacji

  • 01.03.2022 14:41, Administrator
    Edycja strony: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2022
  • 01.03.2022 14:40, Administrator
    Dodanie strony: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2022